Garanti ve İade

Garanti Süresi:

   Firmamızın satmış olduğu tüm ekranlar kullanıcı hataları hariç 1 yıl garanti kapsamındadır. Ekranın arkasında firmamıza ait garanti etiketindeki seri numarası ile takibi yapılabilmektedir. Firmamızın ithal ettiği ürünleri farklı firmalarda ithal etmektedir, bu sebeple garanti etiketinin zarar görmeden mutlaka ekranın üzerinde bulunması gerekmektedir. Ayrıca tüketici ekranın orjinal ambalajını tüm aksamlarıyla beraber garanti süresince mutlaka muhafaza etmek zorundadır.

Nasıl Garanti/İade/Değişime Gönderebilirim?:

   Mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinde yer alan cayma hakkının istisnaları maddesi uyarınca tüketici laptop ekranının ambalajını açmış ise doğrudan cayma hakkını kullanamaz. Ürünün önce servise gidip tekrardan satışa uygun olduğuna dair rapor alınması gerekmektedir.

Satın aldığınız ekranın arkasında firmamıza ait garanti etiketi bulunmaktadır, etiket üzerinde yazılı olan seri numarasını 0533 459 7040 numaralı whatsapp hattımıza yazın ve ürünü garanti/iade/değişime göndermek istediğinizi belirtin, gerekçenizi belirtin, gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Orijinal ambalajı olmayan ve garanti etiketi yırtık ürünlerin servise kabulü mümkün değildir. Jelatini sökülmüş ürünlerin değişim ve iadesi mümkün değildir, bu sebeple yeni bir ürünü test edip görüntü almadan hemen koruyucu jelatinini sökmeyiniz.

Not:Firmamızın whatsapp destek hattı üzerinden yaptığı uyumluluk kontrolleri neticesinde verdiği uyumludur veya uyumlu değildir bilgileri herhangi bir kesinlik ve taahhüt içermemektedir, tüm sorumluluk alıcıya aittir. 
Not2:Her ne sebeple olursa olsun iade ve değişim durumunda gidiş ve dönüş kargo ücreti müşteriye aittir.


385 SAYILI VERGİ USÜL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken, elinizde bulunan ve firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

İade İşleminiz Gerçekleştiğinde:

İade işleminiz gerçekleştiğinde size otomatik olarak bir bilgi e-postası gönderilecektir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade edilen tutarın ekstrenize artı bakiye olarak yansıma süresi 1-7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. marketistan.com’un bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.